DogMania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DogMania

Vise od Foruma
 
HomeLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šarplaninac

Go down 
+9
Shogun
Zoran Milovukovic
Nikola TS
Pecurka
Orlov Krš
Kontinentalac
munjo
PateR
GACIK VLATKO
13 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
munjo

munjo


Broj komentara : 28
Location : BiH
Registration date : 2008-01-26

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Mon Mar 10, 2008 9:06 am

Šarplaninac - Page 3 Bob4Šarplaninac - Page 3 Borkoooo
Na vrh Go down
http://www.sarplaninci-od-stankovica.com/
munjo

munjo


Broj komentara : 28
Location : BiH
Registration date : 2008-01-26

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Mon Mar 10, 2008 9:07 am

Šarplaninac - Page 3 Puma
Na vrh Go down
http://www.sarplaninci-od-stankovica.com/
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 12, 2008 9:59 am

Dve lepe kuje iz CeskeŠarplaninac - Page 3 Cehinjeje1
By dedagacik, shot with HP ScanJet 4070 at 2007-12-07
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 12, 2008 10:02 am

Saro malo drukcijeg varijeteŠarplaninac - Page 3 Goldodkucekaranpasa16mecc4
By dedagacik, shot with SLP800 at 2007-12-10ta
Na vrh Go down
Pecurka

Pecurka


Broj komentara : 12
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Fri Mar 14, 2008 1:34 am

ma ubave ti dedo ovija sarci...onoj dodushe i ovej vlasnice od tija...Šarplaninac - Page 3 383889 Šarplaninac - Page 3 654199 Šarplaninac - Page 3 4919
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 15, 2008 1:32 am

I toj jos u Leskovce slikano Šarplaninac - Page 3 877621
Na vrh Go down
Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic


Broj komentara : 13
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 15, 2008 6:09 am

Šarplaninac - Page 3 75402 Šarplaninac - Page 3 NadaiVera1Very Happy
Na vrh Go down
Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic


Broj komentara : 13
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Mon Mar 17, 2008 9:27 pm

Evo jos par:)
Šarplaninac - Page 3 NadaiVera2
Šarplaninac - Page 3 Cveta
pozdrav
Z
Na vrh Go down
Pecurka

Pecurka


Broj komentara : 12
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 19, 2008 5:22 pm

E pa priske Miliovuche, stvarno ubave fotke imas, neka ti je alal!!!
Al kad imas stoj od sarci da sliklas onda toj i neje neki problem:lol: Laughing Very Happy Šarplaninac - Page 3 616588 Šarplaninac - Page 3 952360 Šarplaninac - Page 3 245864
Na vrh Go down
Pecurka

Pecurka


Broj komentara : 12
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 19, 2008 5:28 pm

Šarplaninac - Page 3 NadaiVera1

Al ovaj mi nekako najubava za sg!!!!!!! Bas onakoj kako da je preavi dozivljaj od rasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Arrow Very Happy Smile Very Happy
Na vrh Go down
Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic


Broj komentara : 13
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Thu Mar 20, 2008 5:16 pm

Hvala Pecurko, sta da ti kazem imam i Nadu i Veru u bolje sutra Šarplaninac - Page 3 169751 super .
Pozrav svima,
Z
Na vrh Go down
Pecurka

Pecurka


Broj komentara : 12
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 22, 2008 11:16 pm

Ma lako je sas nadu i veru Šarplaninac - Page 3 98514 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E, al sas Nadu i Veru toj je vec druga situacija:259: Šarplaninac - Page 3 211463 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wink
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sun Mar 23, 2008 12:53 am

Alal vera Zoki
malci odose na celo
pz deda
Na vrh Go down
Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic


Broj komentara : 13
Registration date : 2008-02-28

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Mon Mar 24, 2008 12:22 am

Hvala Dedoo !, ovi moji klinci se sad napalili pa smo napravili porodicno natecanje... Svi cemo da pravimo fotke pa kad se onako zajednicki izjasnimo za jednu onda cemo je prijaviti ovde. I ti bi na svom Forumu nesto slicno trebao da uradis, ( samo predlog )
Pozdrav
Z
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Mon Mar 24, 2008 2:41 am

Razmisljao sam o toma ali to bi onda bila kopija ,mi treba nesto novo da izmislimo
pz deda:266: Šarplaninac - Page 3 115885
mnogo dobri smajlici,svaka im cast.Šarplaninac - Page 3 575913 Šarplaninac - Page 3 347289
Na vrh Go down
Gost
Gost




Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 26, 2008 5:16 pm

Zoran Milovukovic (citat):
Hvala Dedoo !, ovi moji klinci se sad napalili pa smo napravili porodicno natecanje... Svi cemo da pravimo fotke pa kad se onako zajednicki izjasnimo za jednu onda cemo je prijaviti ovde. I ti bi na svom Forumu nesto slicno trebao da uradis, ( samo predlog )
Pozdrav
Z

Zaista super fotke!!
Nisam jos vidjela da u ovoj pasmini neko vodi racuna o kvaliteti fotografije kao Vi. Sve pohvale!!!Šarplaninac - Page 3 81677
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Wed Mar 26, 2008 10:11 pm

Hvala Sandra na pohvalama ,trudicemo se da bude jos lepih slika a naravno i kvalitetnih
Veliki pozdrav od deduuuuu... iz Nis...Laughing
Na vrh Go down
Gost
Gost




Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Thu Mar 27, 2008 12:40 am

S obzirom da Vas dugo vec pratim na jednom drugom forumu, (tamo se bas ne bih ukljucivala Smile )
htjela bih pitati par stvari cijenjene uzgajivace:
Koliko je zapravo danasnji Sarplaninac cistokrvan pas??
Zasto postoje toliki razliciti tipovi pasa???
Da li linijski parite ili samo outcross??
Koliko je bitno da Sarplaninac bude radni tj izlozbeni pas???
I zadnje pitanje (ali ne manje bitno:o ), gubi li danasnji Sarplaninac svoju namjenu koju je imao u proslosti??
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Fri Mar 28, 2008 12:02 pm

Pozdrav Sandra.
Pitanja ste postavili verovatno se povodeci citanjem onih gluposti na BK forumu od pojedinih nazovi odgajivaca .
Odgovoricu Vam pocevsi od zadnjeg pitanja
Sarac je imao namenu cuvanja stada ovaca od vukova ali posto mu se populacija rasirila u urbanim sredinama to on vise i nezna sta je ovca a kamoli vuk ,medjutim u njemu je ostalo ono urodjeno da bude cuvar i sad on cuva i stiti svoj dom i svog domacina.
Koliko sam razumeo ovo pitane dal radni ili izlozbeni ,sarko je uvek sarko ,veran i odan do smrti, a bitno je ako ga vodite na izlozbe ,sto on strasno voli a znam iz izkustva jer ja sam bar na stotinak izlozbi izvodio svoje sarplanince,bitno je to da je on socijalizovan i doteran ,mislim da nebude otkacen s lanca i doveden na izlozbu onako neocetkan i prljav sto se verujte mi i nekad desava.Za sedece pitanje se moram izviniti jer nisam cuo za izraz outcross .Sto se tice razlicitih tipova pasa postoje vise varijeteta posto je gajen i cuvan u razlicitim sredinama i kod razlicitih naroda .Srbi, Albanci, Makedonci , murdza, belov, karabas, merdzan ,i.td.
A dali su sarplaninci cisti ili ne to je diskutabilno ,jer ja naprimer cuvam dvadesetak god. i nikad do sada nisam pario sa nekom drugom rasom ,a toga ima jer su pojedinci hteli da po njima unaprede rasu ali su je samo unazadili parivsi sa drugim rasama Zato i nemogu da tvrdim sta kod drugih ima ali ono sto ja znam ja to i smatram cistim sarcima
Verujem da sam Vam bar nesto odgovorio i zahvaljujem se na Vasem interesovanju ,a ako Vas jos nesto interesuje dodjite na Dedin forum jer tamo se pise samo o sarcima i nema svadja i prepucavanja www.sarplaninci.org i dobo nam dosli
Veliki pozdrav od dede iz Nis....
Na vrh Go down
Gost
Gost




Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Fri Mar 28, 2008 5:56 pm

hvala na odgovoru:D
outcross van linije, tj kad se ne pari u krvnom srodstvu.
mislim da i tu mozda lezi to sto ima vise tipova pasa, jer kad se pari na taj nacin ne moze se zapravo znati kakvi ce biti stenci, no dok parimo u liniji ili vracamo na nekog odredjenog psa, vec mozemo otprilike znati kakvog tipa ce nam stenci i biti.
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Fri Mar 28, 2008 11:40 pm

Posto medju odgajivacima sarplaninaca ima mnogo strucnjaka parenje se vrsi i u istoj krvi i to upare brata i sestru iz istog legla ,jer njima nije vazno sta ce biti dalje vec samo da dobiju sampiona
pz deda
Na vrh Go down
Gost
Gost




Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 29, 2008 3:14 am

Pozdrav,
niste me razumjeli g. Deda:D
ja nikako nisam rekla da treba pariti brata i sestru, jer je to najtezi incest koji se moze napraviti (iako se i to radi, ali tada zaista ljudi moraju biti spremni na sve)
ono sto sam rekla da parenja u srodstvu tipa (ujak-necakinja, bratic-sestricna itd..) znaci moze sve tipa 3-3 na jednog psa ili 2-3-3 sto je vec blizu ali je pihvatljivo..naravno postoje razlicite varijacije.
Ja nikako ne smatram ako uparim unuku i djeda da sam napravila strasnu stvar i da to odmah znaci da cu dobiti sampiona, ali u svojoj pasmini koju drzim znam da ce mi takvo parenje donijeti tipski ujednaceno lego (naravno da mi psi koje parim trebaju biti slicnog tipa)Šarplaninac - Page 3 7591
Srdacan pozdrav!
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 29, 2008 10:47 am

Pozdrav Sandra
Ja sam Vas veoma dobro razumeo ali to sto sam napisao je samo aludiranje , jer pojedini nasi odg.sarplaninaca misle ako upare brata i sestru da ce dobiti sampiona a za ostalo ih nije briga pa to i rade i posle kad ispadnu psi sa losim zubalom ,kukovima, plasljivi djavo im kriv.
Ja vecinom parim sa psima druge krvi ali slicne mojima ,a ponekad vratim i na svoje i to obicno dedu i unuku Mislim da smo se sad razumeli i zamolio bih TE da se nepersiramo vise ako ti ne smeta.
Veliki pozdrav od dede iz Nis(a)Šarplaninac - Page 3 347289
Na vrh Go down
Gost
Gost




Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sat Mar 29, 2008 4:08 pm

To sto pojedinici pare brata i sestru postoji u svim pasminama.Šarplaninac - Page 3 251224
Nazalost ljudi ne biraju (neki niti ne znaju) nacin kako da imaju ujednacenu kvalitetu, pa rade takav incest.
U svakom slucaju lijepo je vidjeti 3 ujednacene, zdrave i tipski iste generacije,Very Happy
jer po mom misljenju to i je svrha uzgoja.
Srdacan pozdrav:00998:
Na vrh Go down
GACIK VLATKO




Broj komentara : 68
Registration date : 2008-02-06

Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1Sun Mar 30, 2008 1:08 am

Moze ovakva ujednacenost ..http://www.sarplaninci.org/phpBB2/viewtopic.php?t=28&start=0.deda sa svijim psima
Na vrh Go down
Sponsored content





Šarplaninac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šarplaninac   Šarplaninac - Page 3 Icon_minitime1

Na vrh Go down
 
Šarplaninac
Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
DogMania :: Pasmine/Rase :: FCI Grupa 2-
Idi na: