DogMania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DogMania

Vise od Foruma
 
HomeLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SUDIJE I SANKCIJE!

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Cerski
Moderator
Moderator
Cerski


Broj komentara : 32
Age : 58
Location : Serbia
Registration date : 2008-01-26

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Jan 31, 2008 10:51 pm

Verovatno je vecina vas bila prisutna kad su sudije zbog nestrucnosti ostetili pojedine izlagace. I kad je izlagac negodovao "popio" je sankcije kinoloskog saveza!
U redu je da se uvede red i mir na manifestacije , ali dokle ce to biti po "ledjima" postenih izlagaca!
Dokle ce se sudije skrivati iza sudijske knjizice i poznate izreke "ko radi taj i gresi"!

Dokle ce biti zasticeni kao beli medvedi i kad ce vec jednom savezi udovoljiti zelji izlagaca ( od kojih ruku na srce i zive) da se nesavesne sudije udalje iz ringova gde prave dzumbus i pogresnu selekciju?!
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Fri Feb 01, 2008 11:24 am

Posveceno gdji Ljiljani, ups Biljani Džigurski

CAC Temerin, 2007
divan dan, super teren, prostrani ringovi...
AST sudi moja draga sutkinja i veliki znalac gdja Ljiljana:002:
(ni danas ne znam kako su me uspjeli da odem SUDIJE I SANKCIJE! 568948 )

Razred mladih muzijaka , mislim da je bilo oko 8, no nebitno za ovu pricu..
Udjemo Rio i moja malenkost u ring, kad se prolomi grlen glas
OOOOOOOOOOOOOOOOO IMAMO GONICA U RINGU!!!!!!super

malo bi bilo reci, da nisam pomislila "zemljo otvori se"
i umri odmah sad, bilo sto, samo da me nema...
necu reci da mi pas NE DIZE rep, jer to nije istina, da dize ga kad je medju psima, pa tako i u ringu, no samo neko vrijeme ga drzi gore..
nema veze, idemo dalje.
No, iako u razmisljanju da napustim ring odmah, odlucim biti fina do kraja
i zavrsiti ono sto sam zapocela..
Dodjemo mi na red a kad ocjenjivanje krene ovako:
MOLI BOGA DA TI VISE NE RASTE
VEZI MU REP SA KONOPCEM OKO NOGE
VIDI KAKO BORA KOZU NA GLAVI
(u standardu pise, da ukoliko je pas u pripravnosti ili uzbudjenosti, da koza na glavi smije biti namreskana)
Rio je pas koji je sa 6 mjeseci izgledao vrlo zrelo za svoju dob, tako da se nisam uzrujala, ALI...
uglavnom pas nista ne valja, ocjenska lista blagi uzas,
no, samiloscu drage mi gospodje Rio dobija 5 i izbacen je iz ringa
naime tako mi je rekla, da budem sretna zbog 5...Shocked
hvala najljepse da ste glasno izvikivali "mane" od mog psa, jer sam se uplasila da vas mozda se nece cuti pet ringova dalje.

E, pa sad bih ja nesto dodala, ukoliko ikada gdja ovo procita ili netko tko ce joj javiti.
Draga moja strucnjakinjo i vrhunski expertu
za American Staffordshire Terriers,
iako vase znanje nadilazi moje mogucnosti shvacanja i poimanja,
zeljela bih reci da:
istom tom ogavnom skotu, gonicu, otvorenih uglova, netipicne glave,
ste dodijelili
Baby BIS ----CACIB Novi Sad
Baby R.BIS---???????????? (ne sjecam se, jer ih Rio ima malo brdo)
pa se pitam da li vase znanje nadilazi i ono o nastanku ove planete??
Jos jednom ste dokazali svoju kvalitetu kao sutkinja, ali najvise kao zena koja nije cula za rijec kultura.
Badava ste naljepili taj dan leptirica na lice, jer vas to ne spasava
masovnog ismijavanja vecinom zbog vasih profesionalnih i mudrih odluka,
vec ismijavanja i vas kao zene.
Jedva cekam da ponovite slicnu situaciju i sudjenje sa nekim tko ce biti tanjih zivaca o mojih, jer ce tada moj dan dobiti smisao, kad cu se vec nalaziti kod ringa u kojem vi sudite.
Sandra Pellarini.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator
Cerski


Broj komentara : 32
Age : 58
Location : Serbia
Registration date : 2008-01-26

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 12:17 am

Znas Sandra sve mi je ovo jasno!
Alo nemoj biti zaljubljena u svoga psa!
Ima slucajeva da se stenci koji izgledaju vrhunski kao mladi kasnije promene!
Tako da to ne pije vodu , kad kazes dali ste mu tad i tad to i to!
Pokazi joj psa sa dve godine , pa ako je jako vredan uzgojni primerak ( eksterijerno) pitaj je tad za misljnje!
Bez ljutnje, govorim ti ovo iz iskustva!
Kao da sam jednom video pse koji su bili skoro idealni do godinu dana , a onda "pukla" glava, otisli hodovi, noge u out-u i sl.....
I skoro su uvek njihovi vlasnici potencirali kad losije prodju!
"PA taj pas sudija ima 234 PRM te 156CAC-ova te ovaj sudija ovo. te ovaj ono!"

Vreme radi svoje! Dokazi joj da je pas vredan i kasnije a ne samo u tom kratkom baby razdoblju!
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 1:12 am

moj pas kako je izgledao sa 6 mjeseci , tako izgleda i sada...
nemam ja njoj sto dokazivati, jer ja znam sto imam..
uostalom tog istog psa je u roku od 2 mjeseca 3 puta sudila..
ona ima pravo i dati 4,3 nebitno..
ali meni u ringu
MORA GOVORITI VI, A NE TI, I
NE MOZE SE ISMIJAVATI PRED SVIMA MENI I MOJOJ ZIVOTINJI!!!!
kao sto postoji kodeks ponasanja za izlagace, postoji i za sudce, prema tome neka se pocne tako i ponasati, jer nisam ja usamljeni slucaj!!!!!!
AKO ZELIS POSTOVANJE OD DRUGIH, MORAS GA SAM DATI DRUGIMA!!!
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 1:29 am

ps
bas si me naljutio!!!!
affraid affraid Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator
Cerski


Broj komentara : 32
Age : 58
Location : Serbia
Registration date : 2008-01-26

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 2:02 am

Nemas razloga da se ljutis! Nisam mislio nista lose!
Zbog takvih stvari sam i pokrenuo ovu temu!

A zamisli sad situaciju!
Pas naseg uzgoja pobedjuje na domacim izlozbama gde god da se pojavi!
Sude mu razne sudije, i nasi i strani!
Vlasnik se "primi" pa krene da vidi kako to izgleda preko!
Za pocetak malo Madjarska. Ni manje ni vise WORLD DOGS SHOW!
Budapest '96.
Pas iz tadasnje krnje YU dolazi ulazi u razred sampiona tamo 7-8 pasa!
Vidi svi aktuelni psi a neki Boga mi i jako poznati italijanski psi sa jos poznatijim vodicima i vlasnicima! Iz najjace odgajivacnice na svetu!
I krece sou! JEdnog po jednog psa sudija eliminise i ostavlja tog nepozantog ex-YU psa sa psom iz pomenute NAJ odgajivacnice!
Odlucuje desestak minuta i daje ex YU psu R.CAC!
Pas koji dobija CAC dobija posle i CACIB i samit tim WORLD CHAMPION!
Vlasnik se vraca u Yu i tu pocinje pametovanje!
Nije to nista , treba otici na Nemacku Godisnju Specijalku! Tamo ko dobije 5 taj je CAR!
Vlasnik razmislja, frka za vizu, auto "bokal" ( nekih 18 godina star, punoletan , bar vlasnika niko nece optuziti za "blud" nad maloletnim autom).
Razmislja i o posledicama , jer jednostavno iz skromnosti ne veruje u ono sto ima!JEsta pobedjivao i svugde bio u vrhu, ali Nemacka je to! Jos pogotovu sto nijedan pas iz Srbije nije nikad tamo dobio 5 a kamoli plasman! A isli su, nije da nisu, razni Int.Ch. pa "pusili" 4 kao vrata! A ovde carevi nad carevima! I jos "ludi" Nemci posle objave komentare u Blatter-u!
Bas te "izblate" , u fazonu dosao IntCh a ovamo 4 ! PA ko to tamo sudi na istoku i slicno!
DA frka bude veca, sudi neprikosnoveni sudija, vodja uzgoja zadnjih desetina godina! Zena!
Koja ne ferma dva posto ko si i sta si!Svi je respektuju!Nema mrlje u karijeri, a ima skoro 60 godina
Posle peripetija oko Sengen i prolaznih viza ide se u Heidelberg!
Vozi "krs" koji se usput kvari , gasi , skace kao jarac , ne ide brze od 80km/h! I razmislja!
Sta ako dobijem 4! kako se vratiti posle svega kuci!
Nista!Ako dobije 4 , ne bavi se vise psima, podelice ono sto ima, a ovog psa ostaviti sebi do kraja!Zasluzio je ! I sta je tu je! Reseno!
Stize nekako na izlozbu , gleda katalog i ne veruje! Pa gde bas ovi psi u konkurenciji!
Po zadnjim Blatterima sve psi koji su u vrhu , koji imaju i po nekoliko parenja mesecno ( znaci zavredjuju paznju). Za neupucene, Nemci svakog meseca objavljuju parenja iz prethodnog meseca! Nema lazi nema prevare!

Pocinje ocenjivanje! Psi trce do besvesti!Sudija zaustavlja pse prilazi sa ocenskom listom u sredinu ringa i kaze ! 4 !
Boze , ko li je dobio 4 nisam valjda ja!Razmislja a kroz glavu vec prolazi slika podsmeha ostalih "prijatelja" odgajivaca kod kuce! NIJE 4 ! Prosao je!
Pocinje dalje trcanje, pa poziranje , zagledanje pasa iz svih uglova i opet stoj!
Sudija nosi ocensku listu i kaze 5!
Razmislja dobro je bar sam dobio 5! Ne ,nije opet njegov pas ispao!
Tako jedno 4 puta i ostaje u plasmanu sa jos trojicom!
Asistenti postavljaju postolja, stavljaju pehare na njih , a vlasnik u transu! Dobro je cetvrti sam , nosim pehar kuci! Kakav uspeh za nase pse!Ej bre , pehar sa Jahressiegera Nemacke! I to kod specijaliste, vodje uzgoja, nije mala stvar!!!
Pocinje ponovo postavljanje psa za plasman! Sudija zaustavlja pse i stavlja nemackog psa na 4. mesto! Psa Bundessiegera prethodne godine!
Vlasnik ne veruje , 3. mesto mu je sigurno ! Uspeh!
Ponovo trcanje opet stoj,sudija postavlja nemackog psa na trece mesto!
Ponosni vlasnik razmislja , kad sam ovog oduvao sad sam sigurno prvi!
Pocinje ponovo trcanje , pa namestanje i tako jedno desetak minuta!
PAs malo gubi kontrolu pocinje da laje, sudija opominje vlasnika da ga smiri ali ne vredi! Nervoza presla na psa!Sudija konacno odlucuju, pas is exYU drugo mesto!
Vlasnik trecelasiranog psa ( inace psa sa najvise parenja te godine u Nemackoj) prilazi sudiji i pita! Zasto je stavila lepog ali ipak nepoznatog YU psa na drugo mesto? Ipak ga je degradirala! NA to gospodja sudija uzima mikrofon i kaze:JA GLEDAM PSA, A NE VLASNIKA!
Aplauz , cestitanje i normalno euforija!

Vraca se vlasnik sa psom i vrlo brzo dolazi na nas cuveni CACIB Beograd!
Sudi sudjija koja takodje drzi boksere i ne stavlja ga u plasman ni u razredu! SA obrazlozenjem LEP JE TO PAS, ALI MI DANAS NIJE SIMPATICAN!
Adios, ugasio si kod svih! Jedva docekali da ti neko slomi vrat!

P.S. E vidis Sandra, ovo se meni desilo sa mojim psom pre nekih dvanaestak godina! I nisam reagovao kao ti ! Pruzio ruku sudiji, pobednicima i lagano izasao iz ringa!Sa osmehom! Svestan svoje nadmoci! Moralne i realne!
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 2:26 am

nisam ja burno reagirala...
dapace, nakon svih uvreda i ponizenja, rekla sam hvala lijepo i izasla van iz ringa.
odlican rezulat tvoga psa!!!
iskrene cestitke!!!!super
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator
Cerski


Broj komentara : 32
Age : 58
Location : Serbia
Registration date : 2008-01-26

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sat Feb 02, 2008 2:41 am

sandra (citat):
nisam ja burno reagirala...
dapace, nakon svih uvreda i ponizenja, rekla sam hvala lijepo i izasla van iz ringa.
odlican rezulat tvoga psa!!!
iskrene cestitke!!!!super

Posebno iz Beograda te godine! Very Happy Very Happy Very Happy

Mislim da je svima jasno da sudije redovno grese!
Nije problem kad dovedu nekog all round sudiju, shvatam ja i organizatore da ne mogu dovesti specijalistu za rasu ako ima prijavljeno dva ili pet pasa! Ne mogu da zatvore finansijsku konstrukciju i to je to!
Ali mi nije jasno kad neko za koga znas da zna sustinu, poglresi ocigledno namerno!I jos arogantno degradira bolje pse! A ne mozes mu nista! Ali bukvalno nista , ako ne zelis da osetis moc zastitara "belih medveda" ?!?!?!
E to me dovodi do ludila!affraid affraid Question Question
A sa druge strane ne mozes mu nista osim da ignorises manifestacije gde doticni-na sudi! I onda ispadas magarac jer nekome drugom upraznjavas mesto!
Osim toga publika uglavnom laicki posmatra pobednike. I sutra ce normalno da uzimaju stence od tog i tog jer je pobedio tu i tu.Bez obzira na kvalitet.Tako se zbog losih sudija, zatim odgajivaca "kuvara" polako unistava rasa jer se pravi negativna selekcija! Na zalost nije ta negativna selekcija prisutna samo kod pasa, izgleda da je to postalo moda u svim segmentima zivota.Zato me sve manje i cude i iznenadjuju odluke "vrsnih" arbitara!Sta raditi kad su nedodirljivi.Pomiriti se i iskulirati sve te pojave ili pobeci!Neko nezasluzan ce biti na dobitku! A ovako?!

Kao u "Tamnom vilajetu":
''AKO UZMES KAJACES SE, AKO NE UZMES KAJACES SE!"
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Tue Feb 12, 2008 4:19 am

Laughing Laughing Laughing Laughing
cuj, biraj sto uzimas, ne brini za upraznjeno mjesto..
ja jos uvijek mislim da nije bitno pobijediti, vec ucestvovati (hahahaha kakva laz)
ne znam, moj Rio je imao odredjenih "problema" sa zavrsavanjem sampionata mladih (ne bih u detalje...)
ALI je opet pario vise kuja nego sto su parili/pario onaj koji ga je pobijedio...
ima nesto i u tome kad ti je pas dobar, a II Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Joško

Joško


Broj komentara : 40
Registration date : 2008-03-23

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Tue Apr 01, 2008 12:36 am

Enormno povećanje broja manifestacija u zadnje dve godine, isto tako podstiče opadanje nivoa suđenja, a što je još bolnije i prosečan kvalitet pasa u pojedinim rasama. Naime, ova poplava izložbi rezultira, da se održavaju CAC izložbe i sa 200-300 pasa, što ne može usloviti pravu konkurenciju. Šta više, sad su već i inostrani izlagači naučili da dođu kod nas po lake titule. Niko me ne može ubediti da je rezultat ostvaren u konkurenciji 2-3 pasa, isto toliko vredan, kao kad se isti ostvari u konkurenciji 15-20. Neki bi rekli: Pa u Srbiji ima pasa sa svetskim rezultatima! U potpunosti se slažem! Ali to je većinom uspeh pojedinih entuzijasta, koji su spremni trošiti vreme i novac a i reskirati(kako je već tu spominjano) da sa nekom krntijom od auta pređu hiljade kilometara, radi predstavljanja psa iz svog uzgoja.
Ne možemo uopšteno reći da su nam sudije dobre ili loše. I oni su pojedinci, pa ih moramo tako i posmatrati. Mi imamo neke veoma savesne i odgovorne sudije, koji temeljno znaju rasu, koju sude, i jednostavno ne prihvataju da sude rasu, gde im je znanje realno manje, od znanja odgajivača. Ima dakako i drugih...Onda se sudi na način kako laici gledaju izložbe: neki pas se sviđa iz ovog ili onog razloga...Ne verujem da će se u srpskoj kinologiji bilo šta poboljšati, dok se barem ne prepolovi broj manifestacija u godini, dok se ne organizuje što više pasminskih klubova. Verujem da bi rad u ovakvim klubovima, seminari vezani za dotičnu rasu, godišnja klubska izložba, zasigurno podigli nivo kinologije uopšte. Ostvarene rezultate na klubskim izložbama bi trebali i sami izlagači da najviše cene. Drugi već hodaju ovim putem, trebali bi i mi...Neke rase već imaju godišnje specijalke u Srbiji, zaljubljenici ostalih rasa bi trebalo da se ugledaju na njih, i da se organizuju.
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Wed Apr 09, 2008 8:27 pm

Nema veze broj izlozbi sa kvalitetom pasa. Po meni naravno.
Ne mora moj pas pobijedi u konkurenciji od 20 pasa (gdje je mozda bilo 15 pet quality) da bih to bilo mjerilo kvalitete mog ili bilo cijeg psa.
Bolje da pobijedi 2 extra kvalitetna psa, nego da pobijedi 20 nikakvih.
Trebalo bi uvesti nekakvo povjerenstvo koje kontroliralo sudce, jer ovako su samozvani Bogovi u ringovima, kojima je dozvoljeno apsolutno sve. Od vrijedjanja, vikanja te omalovazavanja vodica i psa u ringu.
Cast iznimkama , naravno!!!
Na vrh Go down
Joško

Joško


Broj komentara : 40
Registration date : 2008-03-23

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Wed Apr 09, 2008 10:07 pm

Pogrešno si me shvatila Sandra. Nipošto ne umanjujem rezultate vrhunskih pasa, bez obzira na kojim izložbama su ih ostvarili. Međutim ti najkvalitetniji ne mogu doći na svih 60 i kusur izložbi, koliko se organizuje u zemlji, a u njihovom odsustvu pobediće manje kvalitetni, ponekad i sasvim prosečni. Kad se uzme u obzir, da ljudi pare svoje pse uglavnom na osnovu ostvarenih titula, eto problema o kojem govorim: Prosečni psi idu u priplod jer su ostvarili dobar rezultat, pre svega dobrim izborom što sićušnijih izložbi, gde pravu konkurenciju nemaju. Ovo već ima uticaja na kvalitet opšteg fonda neke rase. Da je broj izložbi značajno manji, na svakoj bi se našao vrhunski primerak bilo koje rase.
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Wed Apr 09, 2008 10:25 pm

E pa to je problem vec sto sude ovi i oni...
Znaci, ljudi koji sude poneke pasmine nisu nikako kompetentni da uopce sude tu pasminu. Pa na sve to idu prijateljstva i poznanstva etc etc.. I eto CH!!!
SUDIJE I SANKCIJE! 231304 SUDIJE I SANKCIJE! 231304
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Apr 17, 2008 10:12 pm

sandra (citat):
Posveceno gdji Ljiljani, ups Biljani Džigurski

CAC Temerin, 2007
divan dan, super teren, prostrani ringovi...
AST sudi moja draga sutkinja i veliki znalac gdja Ljiljana:002:
(ni danas ne znam kako su me uspjeli da odem SUDIJE I SANKCIJE! 568948 )

Razred mladih muzijaka , mislim da je bilo oko 8, no nebitno za ovu pricu..
Udjemo Rio i moja malenkost u ring, kad se prolomi grlen glas
OOOOOOOOOOOOOOOOO IMAMO GONICA U RINGU!!!!!!super

malo bi bilo reci, da nisam pomislila "zemljo otvori se"
i umri odmah sad, bilo sto, samo da me nema...
necu reci da mi pas NE DIZE rep, jer to nije istina, da dize ga kad je medju psima, pa tako i u ringu, no samo neko vrijeme ga drzi gore..
nema veze, idemo dalje.
No, iako u razmisljanju da napustim ring odmah, odlucim biti fina do kraja
i zavrsiti ono sto sam zapocela..
Dodjemo mi na red a kad ocjenjivanje krene ovako:
MOLI BOGA DA TI VISE NE RASTE
VEZI MU REP SA KONOPCEM OKO NOGE
VIDI KAKO BORA KOZU NA GLAVI
(u standardu pise, da ukoliko je pas u pripravnosti ili uzbudjenosti, da koza na glavi smije biti namreskana)
Rio je pas koji je sa 6 mjeseci izgledao vrlo zrelo za svoju dob, tako da se nisam uzrujala, ALI...
uglavnom pas nista ne valja, ocjenska lista blagi uzas,
no, samiloscu drage mi gospodje Rio dobija 5 i izbacen je iz ringa
naime tako mi je rekla, da budem sretna zbog 5...Shocked
hvala najljepse da ste glasno izvikivali "mane" od mog psa, jer sam se uplasila da vas mozda se nece cuti pet ringova dalje.

E, pa sad bih ja nesto dodala, ukoliko ikada gdja ovo procita ili netko tko ce joj javiti.
Draga moja strucnjakinjo i vrhunski expertu
za American Staffordshire Terriers,
iako vase znanje nadilazi moje mogucnosti shvacanja i poimanja,
zeljela bih reci da:
istom tom ogavnom skotu, gonicu, otvorenih uglova, netipicne glave,
ste dodijelili
Baby BIS ----CACIB Novi Sad
Baby R.BIS---???????????? (ne sjecam se, jer ih Rio ima malo brdo)
pa se pitam da li vase znanje nadilazi i ono o nastanku ove planete??
Jos jednom ste dokazali svoju kvalitetu kao sutkinja, ali najvise kao zena koja nije cula za rijec kultura.
Badava ste naljepili taj dan leptirica na lice, jer vas to ne spasava
masovnog ismijavanja vecinom zbog vasih profesionalnih i mudrih odluka,
vec ismijavanja i vas kao zene.
Jedva cekam da ponovite slicnu situaciju i sudjenje sa nekim tko ce biti tanjih zivaca o mojih, jer ce tada moj dan dobiti smisao, kad cu se vec nalaziti kod ringa u kojem vi sudite.
Sandra Pellarini.

Uzas, uzas.........Twisted Evil
Sandra svaka cast tvojim zivcima Cool


Prosle godine na CAC NS sam se zgranula kada sam slusala ocenjivanje njufaundlendera.... Kada je crno beli muzjak njufa usao u ring, gospodin sudija ga je zamolio da izadje iz ringa jer on sada trenutno ocenjuje landere Laughing

Najvise me nervira, kod nekih nasih sudija, sto losiji psi iz inostranstva dobijaju titule samo zato sto su strani izlagaci dok ovi nasi bolji domaci psi nemaju tu privilegiju.....A prica je druga kada se mi pojavimo u inostranstvu, tamo domacini imaju privilegije iako imaju losije pse. Rolling Eyes
Na vrh Go down
Shogun




Broj komentara : 26
Registration date : 2008-03-30

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Apr 17, 2008 10:42 pm

Da je ta jedina i da je jedan, koji tako radi? Sta kazati da je usao u ring neki mladi neiskusni pocetnik kinolog? Da li bi se dalje posvetio kinologiji? Da li bi i dalje volio da se takmici? Kakvo misljenje bi poneo sa kinoloske priredbe?
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Apr 17, 2008 10:52 pm

Shogun (citat):
Da je ta jedina i da je jedan, koji tako radi? Sta kazati da je usao u ring neki mladi neiskusni pocetnik kinolog? Da li bi se dalje posvetio kinologiji? Da li bi i dalje volio da se takmici? Kakvo misljenje bi poneo sa kinoloske priredbe?

Evo ja imam tek 18god. i dalje sam nastavila da se bavim kinologijom, previse je volim da bi je zbog takvih stvari napustila.....Meni su moji psi dragi ma sta god ko kazao za njih.... Sva ta razocarenja te jacaju, to je za mene izazov..... Posle kise uvek dodje sunce...Nadje se sudija koji realno ocenjuje....Cool
Poz Very Happy
Na vrh Go down
Shogun




Broj komentara : 26
Registration date : 2008-03-30

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Apr 17, 2008 11:23 pm

Ti u tim godinama si vec zrela osoba koja razmislja.
Sta cemo sa dvanaestogodisnjacima koji startuju tek?
A imao sam priliku videti i takve situacije, gdje sudije gotovo pocinju da vicu na decu, a bez ikakvog razloga za tim, umesto da ih motivisu, da im na lep nacin objasne kako voditi i prezentovati psa, jer su oni tu i da obrazuju mlade.
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Thu Apr 17, 2008 11:31 pm

Slazem se sa tobom..... Nisam znala da ima i toga:evil:
Na vrh Go down
Shogun




Broj komentara : 26
Registration date : 2008-03-30

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Fri Apr 18, 2008 12:01 am

Na zalost ima.
Ljudi u poslednje vreme sebi daju mnogo toga za pravo, a najcesce malo toga stvarno pruziti mogu. A sve je u osnovi elementarna (ne)kultura.
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Fri Apr 18, 2008 2:46 am

visnja89 (citat):
Uzas, uzas.........Twisted Evil
Sandra svaka cast tvojim zivcima Cool


Prosle godine na CAC NS sam se zgranula kada sam slusala ocenjivanje njufaundlendera.... Kada je crno beli muzjak njufa usao u ring, gospodin sudija ga je zamolio da izadje iz ringa jer on sada trenutno ocenjuje landere Laughing

Najvise me nervira, kod nekih nasih sudija, sto losiji psi iz inostranstva dobijaju titule samo zato sto su strani izlagaci dok ovi nasi bolji domaci psi nemaju tu privilegiju.....A prica je druga kada se mi pojavimo u inostranstvu, tamo domacini imaju privilegije iako imaju losije pse. Rolling Eyes

Ma nemam ja vise zivaca, samo me moja vlastita kultura sprijecava da... SUDIJE I SANKCIJE! 431917 SUDIJE I SANKCIJE! 580673
No, Nada umire posljednja SUDIJE I SANKCIJE! 769372
Na vrh Go down
Shogun




Broj komentara : 26
Registration date : 2008-03-30

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sun Apr 20, 2008 1:17 pm

Uzevsi u obzir koje ste ikonice postavili uz komentar bi se kazalo da ni vasa kultura nije na zavidnom nivou.
Ako su takovi odnosi mladjih sad, sta ocekivati kada budu stariji?
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Sun Apr 20, 2008 1:41 pm

Shogun (citat):
Uzevsi u obzir koje ste ikonice postavili uz komentar bi se kazalo da ni vasa kultura nije na zavidnom nivou.
Ako su takovi odnosi mladjih sad, sta ocekivati kada budu stariji?

Shocked Question
Na vrh Go down
Joško

Joško


Broj komentara : 40
Registration date : 2008-03-23

SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Wed May 28, 2008 9:21 am

Mislio sam da se neću vratiti u ovu temu, ali subotička izložba me je primorila da to ipak uradim. Nemam ni najmanju nameru da kritikujem organizatore, a ni sudiju koji je morao da odsudi I. FCI protiv svoje volje. Mogu lako da se stavim u njihov položaj, i ne znam kako bih ja podneo takav tok stvari. Kritike bi trebale da stignu do onih, koji u prva tri meseca u godini obećaju da sude na nekoj izložbi, a par dana pre izložbe otkažu iz njima znanih razloga. Normalno može doći do nepredviđenih okolnosti, koji opravdavaju izostanak. Ne daj Bože, bolest u porodici ili slično. No kako vidim, KD Kula ne može sastaviti sudijsku listu, jer neke od sudija, koji su obećali da će odraditi posao, u međuvremenu našli bolje ponude, pa neće doći. Izgleda da će ovo prerasti u opštu pojavu. Ne znam samo kako će organizatori da se izbore sa tim...A kako ću ja kao izlagač, koji po sudijama izaberem gde da idem...Mislim da bi KSS trebalo da sankcioniše ove, čija reč ne vredi!!! ( Da ja u svom selu obećam prodati dve kokoške nekom, pa ih prodam nekome ko više plaća, od stida ne bih na ulicu izašao)
Na vrh Go down
Gost
Gost




SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1Tue Jun 10, 2008 12:01 am

Citat :
( Da ja u svom selu obećam prodati dve kokoške nekom, pa ih prodam nekome ko više plaća, od stida ne bih na ulicu izašao)
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content





SUDIJE I SANKCIJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SUDIJE I SANKCIJE!   SUDIJE I SANKCIJE! Icon_minitime1

Na vrh Go down
 
SUDIJE I SANKCIJE!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
DogMania :: Izlozbe pasa :: Pohvala ili Kritika-
Idi na: